Wszystko o instalacji klimatyzacji

Wszystko o instalacji klimatyzacji

Klimatyzacja w domu przynosi wiele korzyści wszystkim domownikom. Nowoczesne klimatyzatory mogą latem chłodzić powietrze, natomiast zimą je dogrzewać Współczesne klimatyzatory pomagają oczyszczać powietrze, które nawiewane jest do wnętrza pomieszczenia. Aby klimatyzacja działała sprawnie i spełniała wszystkie swoje funkcje musi być prawidłowo zamontowana.

Instalacje klimatyzacji Katowice – kto może je przeprowadzić?

Instalację klimatyzacji trzeba powierzyć specjalistom. Są to fachowcy, którzy swoje umiejętności mogą potwierdzić świadectwem kwalifikacji. Wydaje się je w zakresie napraw i technicznej obsługi urządzeń, a także instalacji chłodniczych. Nie warto na własną rękę montować klimatyzacji, bo jeden popełniony błąd może sprawić, że urządzenie to przestanie działać, albo będzie pracować nieprawidłowo.

Prawidłowa instalacja klimatyzacji

Instalacja klimatyzacji Katowice rozpoczyna się od rozpakowania urządzenia. Popularne klimatyzatory składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, czyli skraplacza i parownika. Połączone są one ze sobą kablami elektrycznymi oraz przewodem freonowym, który ma czynnik chłodniczy. Do montażu klimatyzacji potrzebne będą narzędzia takie jak miarka, poziomica i ołówek.
Przed zainstalowaniem jednostki wewnętrznej trzeba wykonać w ścianie otwór, przez który wprowadzone będą rury i kable elektryczne na zewnątrz budynku. Następnie zamocowany zostaje wspornik, poziomo do konstrukcji nośnej ściany. Montaż odbywa się przy pomocy wkrętów, najlepiej takich szybkiego montażu.
Jednostkę zewnętrzną instaluje się poza budynkiem, najlepiej na elewacji albo na dachu lub balkonie. Klimatyzator najlepiej postawić w miejscu zacienionym, na podstawie sztywnej i stabilnej.

W jaki sposób zamaskować kable i przewody?

Wszystkie kable i rury, powstałe podczas montażu, można ukryć w ścianie. W takim wypadku trzeba brać pod uwagę, że instalacje klimatyzacji Katowice mogą się przedłużyć. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie listwa elektroinstalacyjna, która nie wymaga dodatkowych prac, a jedynie przymocowania jej do ściany. Wylot rurki do skroplin musi być umieszczony tak, aby woda nie przeszkadzała.
Po zakończeniu montażu trzeba przeprowadzić próbny test, aby sprawdzić czy klimatyzacja jest prawidłowo zainstalowana.
Nie wolno natomiast zapominać o regularnym czyszczeniu klimatyzacji, ponieważ może się ona stać siedliskiem bakterii, które przedostaną się do środka wraz z nawiewanym powietrzem. Czyszczenie klimatyzacji powinno przeprowadzać się co najmniej raz do roku, regularnie.

Biznes Przemysł