Wynajem młota wyburzeniowego – czy to duży koszt?

Wynajem młota wyburzeniowego – czy to duży koszt?

Młot wyburzeniowy to niezwykle przydatne elektronarzędzie, które w szybki i łatwy sposób pozwoli zaradzić takim sytuacjom jak kucie w betonie, kamieniu, przebijaniu się przez ściany i posadzki oraz przyspieszy wszelkie prace rozbiórkowe, w tym skuwanie płytek i tynków. Jeśli nie posiadamy własnego narzędzia, to wynajem młota wyburzeniowego jest właśnie dla nas.

Przeliczamy czas i pieniądze

Skuwanie posadzek, tynków czy przebijanie się przez beton to ciężkie i bardzo pracochłonne zajęcia. Próba poradzenie sobie z tym w sposób mniej zmechanizowany, np. przy pomocy zwykłych mechanicznych narzędzi zajmuje dużo więcej czasu, a włożony w to wysiłek fizyczny jest bardzo duży i niewspółmierny do efektów. Możemy oczywiście zatrudnić do tego fachowców, ale jest to także większy koszt, niż wynajem młota wyburzeniowego. Zakup własnego elektronarzędzia jest zupełnie bezcelowy, tym bardziej, jeśli nie będziemy go często używać. Najprostsze modele to koszt nawet trzech tysięcy, więc biorąc pod uwagę to, że użyjemy go może tylko kilka razy, jest to wydatek całkowicie zbędny.

Wynajem młota wyburzeniowego

Skucie tynków czy kafelków z młotem udarowym zajmie nam może jeden lub dwa dni w zależności od tego, jak wielka to będzie powierzchnia. Wynajem młota wyburzeniowego możliwe jest na odpowiedni dla nas okres czasu. Jeśli remont nie jest duży, to z powodzeniem zmieścimy się w jednym dniu. Taki okres czasu to nieduży koszt, ponieważ firmy wynajmują to przydatne urządzenie zwykle na cały dzień już od kilkudziesięciu złotych. Wszystko oczywiście uzależnione jest od parametrów urządzenia. Młoty wyburzeniowe zdecydowanie mogą różnić się swoimi właściwościami, a uzależnione jest to przede wszystkim od przeznaczenia. Na pewno zwykłe skucie tynków nie wymaga tak dużej mocy, jak na przykład przebijanie się przez ścianę lub kucie w betonie.

Rodzaje elektronarzędzi do kucia i wyburzania

Jeśli planujemy niewielki remont, który co najwyżej obejmie skuwanie płytek i tynków z powodzeniem możemy zdecydować się na młotowiertarkę. Przeznaczona jest do takich prac amatorskich i w szybki sposób pozwoli nam się uporać z koniecznym remontem. Jeśli nasze prace będą już bardziej zaawansowane i czeka nas kucie betonu, posadzek, a nawet wyburzanie ścian, to wynajem młota wyburzeniowego jest najlepszym pomysłem. To urządzenie o bardzo dużej mocy, która waha się od 1500 do nawet 400W. Dlatego ważne jest dokładne sprecyzowanie, do czego będziemy go używać. Narzędzie o zbyt dużej lub zbyt małej mocy może okazać się nie dość efektywne.

Biznes Przemysł